ربیعی: یارانه طبقات پایین جامعه قطع نمی‌شود
جمعه ۳٠ امرداد ،۱۳٩٤ ساعت ۳:٥٢ ‎ق.ظ | نوشته ‌شده به دست شرکت فلزیاب ( نظرات )
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه یارانه طبقات پایین جامعه حفظ می‌شود، گفت: می‌خواهیم امنیت غذایی را در سفره‌های طبقات پایین جامعه ایجاد کنیم.

به گزارش فارس، علی ربیعی ظهر امروز در جمع بازنشستگان تامین اجتماعی در کانون فرهنگی‌ تربیتی شهید باهنر لاهیجان و جمعی از شالیکاران و مردم این شهرستان اظهار کرد: گیلان و لاهیجان تاکنون انسان‌های بزرگی را در تاریخ سیاسی کشور داشتند که در تحولات بزرگ اجتماعی ایران تاثیرگذار بوده‌اند.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان انصاری استاندار اسبق گیلان و کریمی معاون عمرانی وی تصریح کرد: ترورهایی که هیچ منطقی نداشت موجب شهادت این عزیزان شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: زمانی که کارمان را آغاز کردیم فضایی توأم با ناامیدی حاکم بود و اشتغال به صفر رسیده و آثار تحریم بر زندگی مردم به وضوح قابل رؤیت بود.

وی خاطرنشان کرد: تمام تلاش خود را به‌ کار گرفتیم تا واقعیات را به مردم بگوییم و تمام اقدام‌ها کارشناسانه باشد.

ربیعی با اشاره به اینکه باید برای نسل آینده برنامه‌ریزی کنیم، ادامه داد: نباید شادی‌های کوتاه‌مدت به مردم هدیه کرد بلکه باید با تصمیم‌گیری‌های مناسب شادی به ملت بخشید.

وی با تصریح بر اینکه شهر لاهیجان به صورت ذاتی زیباست، یادآور شد: لاهیجان باید حق بیشتری به لحاظ خدمات و گردشگری داشته باشد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره وضعیت چای تصریح کرد: موضوع چای برای دولت از اهمیت بالایی برخوردار بوده و تاکنون در چهار مرحله این موضوع مطرح و بررسی شده است.

وی اظهار کرد: درباره بیمه سلامت بخش اعظمی از مردم حاشیه لاهیجان زیرپوشش آن قرار گرفته‌اند و سعی داریم بهترین خدمات را بدون دریافت وجهی در بیمارستان‌های کشور ارائه کنیم.

ربیعی به موضوع یارانه اشاره کرد و با بیان اینکه یارانه طبقات پایین حفظ می‌شود، گفت: می‌خواهیم امنیت غذایی را در سفره‌های طبقات پایین جامعه ایجاد کنیم.

وی با بیان اینکه تا پایان سال 95 سعی داریم تمام خانواده‌های زیر نظر تامین اجتماعی صاحبخانه شوند، یادآور شد: طرحی را دنبال می‌کنیم که در یک یا دو سال آینده هیچ فرزند معلولی به دنیا نیاید.

این مقام عالی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خدمات بیمه تکمیلی و سفرهای زیارتی را از جمله خدمات برای بازنشستگان تامین اجتماعی دانست.

وی خاطرنشان کرد: نمی‌خواهیم به مردم آمار دروغ دهیم و تلاش می‌کنیم معوقات سال‌های گذشته مستمری‌بگیران تامین اجتماعی را پرداخت کنیم.:: برچسب‌ها:
نتایج آزمون دکتری ساعت ۲۰ امروز منتشر می‌شود
چهارشنبه ٢۸ امرداد ،۱۳٩٤ ساعت ۸:٥٢ ‎ب.ظ | نوشته ‌شده به دست شرکت فلزیاب ( نظرات )
مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: اسامی تعداد ۱۰ هزار و ۱۹۳ نفر پذیرفته شدگان نهایی آزمون ورودی دوره دکتری (phd) نیمه متمرکز سال ۹۴ ساعت ۲۰ امروز بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد.

حسین توکلی مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، گفت: براساس برنامه زمانی پیش بینی شده فهرست اسامی تعداد 10 هزار و 193 نفر پذیرفته شدگان نهایی آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال 94 از ساعت 20 امروز چهارشنبه 28 مرداد بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد که از این تعداد، 4 هزار و 414 نفر زن و 5 هزار و 779 نفر مرد هستند. یعنی 43.30 درصد پذیرفته شدگان زن و 56.70 درصد مرد هستند.

وی افزود: تمام پذیرفته شدگان مذکور ضرورت دارد بر اساس مفاد اطلاعیه‌ای که به همراه فهرست اسامی آنها بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد ضمن مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگا‌ه‌ها و مؤسسات آموزش عالی ذیربط و کسب اطلاع از برنامه زمانی اعلام شده مربوط به هر کدرشته محل، در زمان مقرر برای ثبت‌نام و سایر مراحل پذیرش به نشانی مشخص شده مراجعه کنند و برای اطلاع از مدارکی که علاوه بر مدارک مندرج در اطلاعیه‌ سازمان سنجش باید آماده کنند می‌توانند به سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه کنند.

به گفته مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور، در صورت نبودن برنامه زمانی خاص در پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه یا موسسه، پذیرفته‌شدگان باید در یکی از روزهای شنبه 31 مرداد ، یکشنبه اول شهریور یا دوشنبه دوم شهریور با توجه به شرایط و ضوابط اعلام شده در اطلاعیه‌ای که به همراه فهرست اسامی بر روی سایت سازمان قرار گرفته برای ثبت نام به دانشگاه یا موسسه آموزشی ذیربط مراجعه کنند.

توکلی ادامه داد: با توجه به کنترل‌های متعدد و بررسی‌های انجام شده از صحت نتایج کاملا اطمینان حاصل شده و داوطلبان پس از دریافت کارنامه نهایی نتایج که از روز یکشنبه اول شهریور بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد می‌توانند در صورتی که منحصرا در رابطه با کد رشته‌های معرفی شده برای مصاحبه یا مندرجات کارنامه سوالی داشته باشند تا پنجشنبه 30 مهرماه منحصرا از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی سازمان سنجش سوال خود را مطرح کنند.

به گفته وی اگر داوطلبی اقدام به ارسال نامه پستی و یا مراجعه حضوری کند یا در زمان مشخص از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی عمل نکند به سوال وی ترتیب اثر داده نمی‌شود.:: برچسب‌ها:
اعلام اولین فهرست پایگاه‌های خبری متخلف
سه‌شنبه ٢٧ امرداد ،۱۳٩٤ ساعت ٤:۳٠ ‎ق.ظ | نوشته ‌شده به دست شرکت فلزیاب ( نظرات )
اداره کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی 20 روز پس از صدور اطلاعیه ای در خصوص اجرای دقیق قانون در خصوص خبرگزاری ها و پایگاه های خبری دارای مجوز اولین لیست پایگاه‌های متخلف را منتشر کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت ارشاد، بر این اساس پس از رصد و بررسی موارد اعلام شده، هر روز اسامی پایگاه‌های متخلف اعلام خواهد شد. در صورت اصلاح تخلفات تذکر داده شده، اسامی سایت هایی که اقدام به اصلاح مصادیق کرده اند روز بعد اعلام خواهد شد.

در سه هفته اخیر و به دنبال تذکر های اعلام شده به مدیران مسئول پایگاه‌های خبری همکاری آنان موجب رعایت دقیق قانون در فضای مجازی شده است اما در این میان تعدادی از سایت ها نیز با وجود  تذکرهای اعلام شده هنوز اقدام به اصلاح مصادیق اعلام شده نکرده اند.

اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی پس از صدور اطلاعیه در تاریخ 6مرداد ماه اقدام به تذکر به پایگاه‌هایی کرد که قانون مطبوعات را رعایت نمی کنند. تذکرهای داده شده در خصوص رعایت ماده 18 قانون مطبوعات، استفاده از نام مجوز گرفته شده از هیات نظارت بر مطبوعات و استفاده نکردن از عناوین غیر مصوب و قید نشده در پروانه بوده که به سایت های متخلف اعلام شده است.

در اطلاعیه اداره کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی که 94.5.6 منتشر شد، تاکید شده بود:

«1) از همه رسانه های خبری فضای مجازی (خبرگزاری ها و پایگاه های خبری دارای مجوز) انتظار می رود به منظور ایجاد شفافیت، ارتقاء مسئولیت پذیری و تمایز میان رسانه های دارای شناسنامه با شبنامه های الکترونیک، و بر اساس الزام ماده 18 قانون مطبوعات نام صاحب امتیاز، مدیر مسئول و آدرس دقیق پستی خود را در محل معینی از رسانه خود منتشر کنند.

2) نامواره (لوگو) و نامی که رسانه های فضای مجازی در متن اخبار و مطالب برای خود به کار می برند نباید با مشخصات  پروانه ای آنان مغایرت داشته باشد. در غیر این صورت تخلف از قانون مطبوعات محسوب می شود.

3) برخی پایگاه های خبری، به صورت غیرواقعی خود را به عنوان «خبرگزاری» معرفی می کنند که این اقدام مغایر با اخلاق و چارچوب های حرفه ای و سبب نادیده گرفتن حقوق سایر رسانه ها بوده، مصداق تخلف از قانون مطبوعات است.»

اولین لیست پایگاه های خبری  متخلف از قانون

نام سایت

نشانی الکترونیکی

مدیر مسئول

تخلف

1

1404

1404.ir

محمدرضا انبیائی

رعایت‌نکردن ماده18

2

آفاق خبر

afaghpress.ir

علی بابا پیرعلی

استفاده از نام خبرگزاری

3

آماردخبر

amardkhabar.ir

نوید قصابکلایی

رعایت‌نکردن ماده18

4

آمثبت

amosbat.com

مهرداد باقری

استفاده نکردن از نام مجوز گرفته شده و ماده 18

5

آناج

anaj.ir

رویا سلمانی کسانق

استفاده از نام خبرگزاری

6

آوای ترکمن

avayetorkaman.ir

میلاد بالاخلی

رعایت‌نکردن ماده18

7

اعتدال

etedal.ir

مهدی کیایی

رعایت‌نکردن ماده18

8

افق

ofoghnews.ir

نجف محمودی

رعایت‌نکردن ماده18

9

تدبیر

tadbirvaomid.ir

مرادی

رعایت‌نکردن ماده18

10

خبرگزاری تماشاگر

tamashagar.com

علیرضا دبیر

رعایت‌نکردن ماده18

11

جمهوریت

jomhouriat.ir

مهدی کیایی

رعایت‌نکردن ماده18

12

خبرگزاری میزان

mizan.ir

تغییر مدیر مسئول

رعایت‌نکردن ماده18

13

دیار میرزا

dyarmirza.ir

امیر محمدپور

رعایت‌نکردن ماده18

14

ذاکر خبر

zakernews.ir

سعید ذاکری

استفاده از نام خبرگزاری

15

ذره بین

zoomit.ir

نجمه عطائی ن‍ژاد

استفاده نکردن از نام مجوز گرفته شده و ماده 18

16

راه دانا

rahedana.ir

مقداد ذکی زاده

استفاده نکردن از نام مجوز گرفته شده

17

ریتم زندگی

ritmezendegi.ir

حسینیان

استفاده نکردن از نام مجوز گرفته شده و ماده 18

18

لیزنا

lizna.ir

مهسا فردحسینی

استفاده از نام خبرگزاری

19

24

24onlinenews.ir

جواد مهاجر

رعایت‌نکردن ماده18

20

آباده نما

abadehnama.ir

حسین کشتکار

رعایت‌نکردن ماده18

21

آبدانان خبر

abdanannews.ir

سیدمحمد هاشمی

رعایت‌نکردن ماده18

22

آبشارخبر

abshar-news.ir

هوشنگ جهانبخش

رعایت‌نکردن ماده18

23

آبطویل

abtvil.ir

روح الله بریدانی

رعایت‌نکردن ماده18

24

آذر سلام

azarsalam.ir

سیدمهدی قدیرزاده

رعایت‌نکردن ماده18

25

آذر قلم

azargalam.ir

محمد خوش نیت

رعایت‌نکردن ماده18

:: برچسب‌ها:
تهیه‌سوخت‌خودرو ازخاک‌شیر توسط محققان ایرانی
دوشنبه ۱٩ امرداد ،۱۳٩٤ ساعت ٧:٤٩ ‎ب.ظ | نوشته ‌شده به دست شرکت فلزیاب ( نظرات )
محققان ایرانی موفق شدند از گیاه خاک شیر سوخت بیودیزل تولید کنند.

سید مهدی عالمی، فارغ التحصیل رشته شیمی تجزیه در دانشگاه آزاد اسلامی در گفت‌وگو با مهر گفت: به منظور یافتن جایگزین سوختهای فسیلی آلاینده یا پیدا کردن یک ماده به عنوان کمکی برای کاهش وابستگی به این ذخایر تجدید ناپذیر و از طرفی نیز برای کمک به کاهش آلودگی هوا، بیودیزل اهمیت پیدا می کند.

وی افزود: آژانس بین المللی انرژی (iea) متوسط نرخ رشد تولید انواع سوختهای زیستی را سالانه ۷درصد تخمین زده است، به این معنی که تا سال ۲۰۳۰ سوخت های زیستی حدود ۵درصد از کل حمل و نقل جاده ها را تامین می کنند.

وی با بیان اینکه البته کشور امریکا که بزرگترین مصرف کننده سوخت زیستی است سریعتر به این مهم دست پیدا می کند، اظهار داشت: رشد تقاضای بیودیزل در سال‌ ۲۰۰۶ حدود ۲۰ درصد بوده، در حالی که پیش‌بینی شده در سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۶ به طور متوسط سالانه بیست و یک و نیم درصد رشد داشته باشد.

عالمی با اشاره به سرعت در حال رشد تولید بیودیزل در اروپا ادامه داد: عمدتا به دلیل یارانه بالا و مشوق های دیگر که توسط دولت صورت می گیرد، اروپا بیش از ۹۰درصد تولید بیودیزل جهان را داراست و انتظار می رود در چند دهه آینده، تقاضای جهانی برای سوخت حمل و نقل رشد قابل توجهی را داشته باشد. همچنین اتحادیه اروپا الزام کرده که باید تا سال ۲۰۲۰ ده درصد از سوخت حمل و نقل کشورهای عضو از سوختهای زیستی تامین شوند.

وی با بیان اینکه ازاین رو به فکر تولید سوخت بیودیزل به وسیله گیاه خاک شیر افتادیم، گفت: در مرحله آزمایشگاهی، روغن خاکشیر را با یک آسیاب برقی پودر و با کمک حلال، «دی کلرو متان» را بدست آوردیم.

عالمی با تاکید بر اینکه بعد از عملیات روغن گیری به نتیجه رسیدیم که دانه خاک شیر حاوی ۲۲درصد روغن است، اظهار داشت: سپس این کار در مقیاس بزرگتر (بنچ) انجام گرفت تا در نهایت ۲ لیتر از این روغن را تهیه کردیم.

به گفته وی، در ادامه مقداری از روغن استحصال شده را به دستگاه ft-ir تزریق و طیف آن را ثبت کردیم که نشان داد در روغن بیودیزل حاصل از گیاه خاک شیر، اسید چرب وجود دارد و این موضوع بیانگر توانایی تبدیل  خاک شیر به سوخت زیستی و سبز بیودیزل است.

وی ادامه داد: بعد از آزمایشاتی متوجه وجود ترکیبات اکسیژن دار در روغن خاک شیر شدیم و این موضوع مورد اهمیت است، چراکه اکسیژن اتمی در سوخت خودرو، باعث کاهش مستقیم دود و گاز خطرناک مونوکسید کربن و ذرات معلق سرطانزا در خروجی اگزوز ماشین می شود. به عبارت دیگر از بد کارکردن موتور جلوگیری می کند.

عالمی افزود: بررسی تست های موتوری و میدانی از سوخت سبز سنتز شده در دست ارزیابی است.

وی عنوان کرد: با توجه به دلایلی از قبیل خودرو بودن گیاه خاک شیر، عدم نیاز به مراقبت، سم پاشی، آبیاری، قابل رشد بودن در بسیاری از مناطق با اقلیم های گوناگون مخصوصا گرم و خشک و اینکه منبع  خوراک اصلی انسان و موجودات محسوب نمی شود از این رو دانه روغنی گیاه خاکشیر برای سوخت بیودیزل را انتخاب کردیم.

وی با اشاره به مزایای سوخت بیودیزل گفت: آلاینده های کمتر خروجی از اگزوز اتومبیل درمقایسه باسوخت دیزل معمولی، افزایش ایمنی و کاهش بو و دوده تولیدی به هنگام استفاده و افزایش روانکاری موتور از دیگر مزایای کاربردبیودیزل به شمار می رود. بیودیزل بعلاوه پوسیدگی سیستم سوخت‌رسانی را کاهش می‌دهد.

وی افزود: همچنین میزان گوگرد موجود در بیودیزل حداکثر ppm ۱۰  است که درصد آلایندگی آن نسبت به گازوییل مصرفی در ایران (حدود ۵۰۰۰  ppm  گوگرد) به مراتب کمتر است.

به گزارش مهر، بیودیزل همان سوخت هایی هستند که از روغن و چربی ها به دست می آیند. این تحقیق در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی، تحت راهنمایی دکتر بنی یعقوب،پس از مطالعه مقالات و پتنت های داخلی و خارجی و جستجو در زمینه منابع اولیه تولید بیودیزل انجام گرفته است.هدف  از این تحقیق، یافتن منبعی بود که از لحاظ فنی و اقتصادی دارای شاخص های قابل قبول باشد.
:: برچسب‌ها:
بارش شمالی شدیدتر می‌شود
یکشنبه ۱۸ امرداد ،۱۳٩٤ ساعت ۸:٢۸ ‎ب.ظ | نوشته ‌شده به دست شرکت فلزیاب ( نظرات )
با ادامه گذر امواج ناپایدار از نوار شمالی میهنمان، شاهد بارش‌های تابستانی در این مناطق زیبا و سبز هستیم. این بارش‌ها از بعدازظهر شدیدتر هم می‌شود.
 
به گزارش جام جم، دیروز در نوار شمالی کشور، از شمال غرب تا شمال شرق و ارتفاعات البرز، شاهد ابرناکی و بارش بودیم.

امروز همچنان در نوار شمالی، بارش های تابستانی ادامه دارد. از بعدازظهر امروز در شمال شرق، ارتفاعات البرز، مناطقی از استان های مازندران و گلستان شاهد شدت گرفتن بارش ها خواهیم بود، که می تواند سبب آبگرفتگی معابر عمومی شود. در شمال تهران و البرز هم وزش باد شدید لحظه ای رخ می دهد.

فردا در نوار شمالی ناپایداری ها ادامه دارد. بتدریج در این روز در مناطق شمالی تهران و استان البرز هم توفان و آذرخش را شاهد خواهیم بود.

آینده نگری: از سه شنبه به بعد اوضاع جوی میهن رو به آرام تر شدن می رود و از شدت ناپایداری ها کاسته خواهد شد.:: برچسب‌ها:
بارش شمالی شدیدتر می‌شود
یکشنبه ۱۸ امرداد ،۱۳٩٤ ساعت ۸:٢۸ ‎ب.ظ | نوشته ‌شده به دست شرکت فلزیاب ( نظرات )
با ادامه گذر امواج ناپایدار از نوار شمالی میهنمان، شاهد بارش‌های تابستانی در این مناطق زیبا و سبز هستیم. این بارش‌ها از بعدازظهر شدیدتر هم می‌شود.
 
به گزارش جام جم، دیروز در نوار شمالی کشور، از شمال غرب تا شمال شرق و ارتفاعات البرز، شاهد ابرناکی و بارش بودیم.

امروز همچنان در نوار شمالی، بارش های تابستانی ادامه دارد. از بعدازظهر امروز در شمال شرق، ارتفاعات البرز، مناطقی از استان های مازندران و گلستان شاهد شدت گرفتن بارش ها خواهیم بود، که می تواند سبب آبگرفتگی معابر عمومی شود. در شمال تهران و البرز هم وزش باد شدید لحظه ای رخ می دهد.

فردا در نوار شمالی ناپایداری ها ادامه دارد. بتدریج در این روز در مناطق شمالی تهران و استان البرز هم توفان و آذرخش را شاهد خواهیم بود.

آینده نگری: از سه شنبه به بعد اوضاع جوی میهن رو به آرام تر شدن می رود و از شدت ناپایداری ها کاسته خواهد شد.:: برچسب‌ها:
بارش شمالی شدیدتر می‌شود
یکشنبه ۱۸ امرداد ،۱۳٩٤ ساعت ۸:٢۸ ‎ب.ظ | نوشته ‌شده به دست شرکت فلزیاب ( نظرات )
با ادامه گذر امواج ناپایدار از نوار شمالی میهنمان، شاهد بارش‌های تابستانی در این مناطق زیبا و سبز هستیم. این بارش‌ها از بعدازظهر شدیدتر هم می‌شود.
 
به گزارش جام جم، دیروز در نوار شمالی کشور، از شمال غرب تا شمال شرق و ارتفاعات البرز، شاهد ابرناکی و بارش بودیم.

امروز همچنان در نوار شمالی، بارش های تابستانی ادامه دارد. از بعدازظهر امروز در شمال شرق، ارتفاعات البرز، مناطقی از استان های مازندران و گلستان شاهد شدت گرفتن بارش ها خواهیم بود، که می تواند سبب آبگرفتگی معابر عمومی شود. در شمال تهران و البرز هم وزش باد شدید لحظه ای رخ می دهد.

فردا در نوار شمالی ناپایداری ها ادامه دارد. بتدریج در این روز در مناطق شمالی تهران و استان البرز هم توفان و آذرخش را شاهد خواهیم بود.

آینده نگری: از سه شنبه به بعد اوضاع جوی میهن رو به آرام تر شدن می رود و از شدت ناپایداری ها کاسته خواهد شد.:: برچسب‌ها:
حداقل دستمزد در معادن افزایش می‌یابد
چهارشنبه ۱٤ امرداد ،۱۳٩٤ ساعت ۸:٤٩ ‎ق.ظ | نوشته ‌شده به دست شرکت فلزیاب ( نظرات )
معاون روابط کار وزارت تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی گفت: به دنبال آن هستیم تا حداقل دستمزد کار در معادن را افزایش داده تا میانگین دریافتی کارگران نیز افزایش یابد.

به گزارش تسنیم، سید حسن هفده‌تن در حاشیه مرکز تحقیقات و حفاظت فنی و بهداشتی کار شمال کشور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به دنبال آن هستیم تا حداقل دستمزد کار در معادن را افزایش داده تا میانگین دریافتی کارگران نیز افزایش یابد.

وی افزود: دستور داده شده تا در همه معادن کشور انجمن صنفی تشکیل شود تا طرح طبقه‌بندی مشاغل در کشور انجام شود.

معاون روابط کار وزارت تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: تلاش داریم تا طرح طبقه‌بندی مشاغل در کشور انجام شود و حداقل میانگین دستمزد 2 برابر افزایش یابد و دستمزدها به میزانی برسد که مردم دغدغه معیشت نداشته باشند.

هفده تن گفت: معدن‌کاران استان گلستان آموزش نیز می‌خواستند که دوره‌های آموزشی جدید برای کارگران و کارفرمایان را برگزاری خواهیم کرد.

وی اظهار داشت: بحث ایمنی در کار یکی از تاکیدها و اولویت‌های دولت است و حفظ سلامت روحی، روانی و جسمی نیروهای کار از ابتدای فعالیت دولت، از اولویت‌های برنامه‌ریزی بوده و برنامه‌های علمی مبتنی بر دانش را داشتیم.

معاون روابط کار وزارت تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی گفت: به جای اینکه حادثه‌نگاری کنیم برنامه‌های علمی مبتنی بر دانش را پیش‌بینی کردیم تا از حوادث پیشگیری کنیم.

هفده تن افزود: یکی از مهم‌ترین تمرکزهای ما بر روی معادن است و بر این موضوع حساس هستیم و برنامه‌های خوب و جامعی با تشکل‌های کارفرمایی انجام داده‌ایم.

وی گفت: برنامه‌های آموزشی برای یک میلیون نفر برای تغییر رفتار نیروی کار در ذوب‌آهن و فلزات و معادن انجام شده است.

معاون روابط کار وزارت تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی افزود: در راستای نوسازی تجهیزات و لوازم نیز تعاملاتی با دولت داشته‌ایم تا ناوگان تجهیزات معادن را نوسازی کنیم.

هفده تن اظهار داشت: به دنبال تعامل سازنده با کارفرمایان هستیم اما صیانت از نیروی کار برای ما بسیار مهم است.:: برچسب‌ها:
حداقل دستمزد در معادن افزایش می‌یابد
چهارشنبه ۱٤ امرداد ،۱۳٩٤ ساعت ۸:٤٩ ‎ق.ظ | نوشته ‌شده به دست شرکت فلزیاب ( نظرات )
معاون روابط کار وزارت تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی گفت: به دنبال آن هستیم تا حداقل دستمزد کار در معادن را افزایش داده تا میانگین دریافتی کارگران نیز افزایش یابد.

به گزارش تسنیم، سید حسن هفده‌تن در حاشیه مرکز تحقیقات و حفاظت فنی و بهداشتی کار شمال کشور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به دنبال آن هستیم تا حداقل دستمزد کار در معادن را افزایش داده تا میانگین دریافتی کارگران نیز افزایش یابد.

وی افزود: دستور داده شده تا در همه معادن کشور انجمن صنفی تشکیل شود تا طرح طبقه‌بندی مشاغل در کشور انجام شود.

معاون روابط کار وزارت تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: تلاش داریم تا طرح طبقه‌بندی مشاغل در کشور انجام شود و حداقل میانگین دستمزد 2 برابر افزایش یابد و دستمزدها به میزانی برسد که مردم دغدغه معیشت نداشته باشند.

هفده تن گفت: معدن‌کاران استان گلستان آموزش نیز می‌خواستند که دوره‌های آموزشی جدید برای کارگران و کارفرمایان را برگزاری خواهیم کرد.

وی اظهار داشت: بحث ایمنی در کار یکی از تاکیدها و اولویت‌های دولت است و حفظ سلامت روحی، روانی و جسمی نیروهای کار از ابتدای فعالیت دولت، از اولویت‌های برنامه‌ریزی بوده و برنامه‌های علمی مبتنی بر دانش را داشتیم.

معاون روابط کار وزارت تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی گفت: به جای اینکه حادثه‌نگاری کنیم برنامه‌های علمی مبتنی بر دانش را پیش‌بینی کردیم تا از حوادث پیشگیری کنیم.

هفده تن افزود: یکی از مهم‌ترین تمرکزهای ما بر روی معادن است و بر این موضوع حساس هستیم و برنامه‌های خوب و جامعی با تشکل‌های کارفرمایی انجام داده‌ایم.

وی گفت: برنامه‌های آموزشی برای یک میلیون نفر برای تغییر رفتار نیروی کار در ذوب‌آهن و فلزات و معادن انجام شده است.

معاون روابط کار وزارت تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی افزود: در راستای نوسازی تجهیزات و لوازم نیز تعاملاتی با دولت داشته‌ایم تا ناوگان تجهیزات معادن را نوسازی کنیم.

هفده تن اظهار داشت: به دنبال تعامل سازنده با کارفرمایان هستیم اما صیانت از نیروی کار برای ما بسیار مهم است.:: برچسب‌ها:
راهبرد سرقت ژنتیکی از ایرانیان
سه‌شنبه ۱۳ امرداد ،۱۳٩٤ ساعت ٩:۱٩ ‎ب.ظ | نوشته ‌شده به دست شرکت فلزیاب ( نظرات )
کلیپی که به نام نوع دوستی و کمک به کودکان سرطانی در شبکه های ماهواره ای و رسانه های مجازی با بهره گیری از الفاظ احساسی هنرمندنمای خارج نشین کلید خورد، نقشه کودتای آرام «بیوتروریسم» را افشا نمود.

به گزارش مهر، جستجوگر گوگل با اعلام پروژه «ژنوم گوگل«(google genomics)  رقابتی جدی را با شرکت آمازون درخصوص ذخیره سازی اطلاعات ژنتیک انسان ها آغاز کرده است تا از این طریق نه تنها میلیون‌ها داده ژنتیک را ایجاد و امکان تحلیل سریع اطلاعات ژنتیکی را فراهم نمایند، بلکه این اطلاعات را در سرورهای خود به شکل آنلاین ذخیره نموده تا به مرور زمان به «بانک های وراثتی انسان» مبدل شوند. پر واضح است که در عصر خصوصی سازی و تجاری سازی اطلاعات و تحقیقات، اینگونه دیتا بانک ها ممکن است در اختیار بنگاه های تحقیقاتی قرار داده شوند که فعالیتشان خارج از حوزه حقوق بشریت و مسائل انسانی باشد.

در این مسیر، گوگل و آمازون در حال رقابت با یکدیگر برای همکاری با آن دسته از مراکز پژوهشی ژنتیک، محققان و شرکت‌های خصوصی‌ هستند که تا کنون در پروژه «ژنوم انسان» مطالعات فراوانی را مصروف نموده اند. پروژه ژنوم انسان، طرحی است که برای اولین بار با حمایت سازمان بهداشت ملی آمریکا (nih) و سازمان‌ های مشابه در اتحادیه اروپا از سال ۱۹۸۴ کلید خورد.

بررسی هوشمندانه ادبیات پیشین عمق و ابعاد گوناگون عداوت معاندان جمهوری اسلامی در طراحی، اجرا و بازتدوین آن ها به وضوح مؤید این حقیقت آشکار است که وقتی پروژه های کودتاهای نظامی، تفرقه افکنی قومی-نژادی، جنگ تحملیلی، تحریم اقتصادی، شبیخون فرهنگی، راه اندازی انقلاب های رنگین و ده ها نمونه مشابه دیگر با شکست مواجه شد، نه تنها به کاربری ادوات «جنگ نرم»، بلکه طراحی گونه های متنوع آن در دستور کار سرویس های اطلاعاتی و امنیتی دشمنان ایران قرار گرفت؛ چرا که این دشمان هم به دنبال کم هزینه نمودن مقابله با نفوذ رو به گسترش جمهوری اسلامی ایران در اقصا نقاط جهان هستند و هم با درس گرفتن از شکست های پیشین خود، مایلند اثرگذاری مقابله خود را به روز رسانی کرده و بالاخره ارتقاء دهند.

از این رو جبهه جدیدی را با عنوان «کودتای بیوتروریسم» علیه ایران باز کرده و با پیگیری سناریوهای مختلفی می کوشند تا در توهم خود به آینده ای برسند که بدون استفاده از نیروی نظامی بتوانند با کشور اسلامی ایران مبارزه نمایند. برای رسیدن به این هدف، کلیپی را تدوین کردند که در آن، یکی از به ظاهر هنرمندان خارج نشین ایرانی با بهره گیری از الفاظ احساسی تلاش می کند ایرانی ها را متقاعد کند تا برای درمان بیماران سرطانی، اطلاعات ژنتیکی خود را حتی با ارائه بذاق دهان خود به غریبه هایی ناشناس تحویل دهند.

دلیل دیگری را نیز می توان برای انتخاب ایرانیان در تحقق رؤیای شوم آن ها ملحوظ نمود. ایران با وجود قومیت های مختلف یک کشور موسوم به «هتروژن» بوده که باعث می شود سرقت ها و جاسوسی های آن ها از ایرانیان متنوع بوده و لذا سودمندی بیشتری را نیز نصیب دشمنان ایران نماید.

سناریوی آن ها بر این اساس است که با روش های مختلفی در گام اول بتوانند به شناسایی «نقشه ژنتیکی ایرانیان» مبادرت نموده و در گام های دیگر به اهداف خود در مبارزه با ایران دست یابند:

فاز اول) مطالعه و بررسی جمعیت نرمال (گروه کنترل) با گروه بیمار، آغاز مسیر کشف «ژنوم ایرانی ها» محسوب می شود؛ چرا که از طریق مقایسه گروه کنترل و گروه بیمار می توان متوجه شد که تغییرات ایجاد شده ممکن است عامل بیماری باشد. لذا، گام اول این جاسوسی نرم در «ثبت اطلاعات ژنتیکی ایرانیان» با دو اولویت زیر قلمداد می شود:

- تهیه بانک های اطلاعات ژنتیکی نخبگان و برجستگان شامل فارغ التحصیلان، ورزشکاران، اساتید و هنرمندانی است که برای مسابقات، ادامه تحصیل، ارائه پروژه ها و امثالهم به کشورهای موسوم به «نخبه پذیر» سفر می کنند؛ به گونه ای که اطلاعات ژنتیکی آن ها در بدو ورود و یا در طول اقامت به بهانه هایی مانند آزمایش دوپینگ ورزشکاران اخذ و ذخیره می گردد.

- در مرحله دوم، نوبت به مسافران یا مهاجرانی است که شاید زمینه های نخبگی کمتری دارند، اما در قالب های مختلفی مثل توریستِ سلامت، بررسی ظرفیت های سرمایه گذاری، کاریابی و امثالهم به کشورهای مترصد تهیه «ژن-بانک ها» سفر کرده و اطلاعات زیستی و ژنتیکی آن ها مورد سرقت قرار می گیرد.

نکته مهم در این رابطه این است که شیوه های جمع آوری نمونه های ژنتیکی، به گرفتن نمونه خون از افراد محدود نیست، بلکه از همه سلول هایی که دارای هسته باشند می توان دی اِن اِی یا ماده وراثتی را استخراج کرد. بنابراین می توان برای نمونه گیری علاوه بر خون از گلبول های سفید، بزاق و یا حتی دیگر ترشحات بدن هم استفاده نمود.

- ایرانیان مقیم را می توان جامعه هدف سومی برای ثبت کنندگان نقشه جامع ژنتیکی ایرانی ها متصور بود.

فاز دوم)  پس از ثبت اطلاعات، تلاش هدفمند برای رسیدن به «نقشه ژنتیکی ایرانیان» با استفاده از ژنتیک اقوام مختلف از نقاط متعدد ایران هدفگذاری می گردد.

فاز سوم) دانشمندان رشته بیوتروریسم پس از دستیابی به مخازن نمونه‌های ژنتیکی و زیستی جوامع هدف، با تمرکز بر نقاط ضعف ژنتیکی و زیستی به دست آمده از طرف مقابل می کوشند تا به دستکاری تروریستی محیط زیست آنها اقدام کنند. خصوصیت این کار که می توان آن را «بمباران هوشمند» نامید این است که در نقاط ‌مرزی دو کشور و با اطلاع از الگوی ژنتیکی مردم یکی از آن کشور ها، می‌توان با آلوده‌ کردن خاک، آب، مراتع، دام و ... به مبارزه با اهدافی پرداخت که نقص یا خصوصیت ژنتیکی خاصی داشته باشند و از این طریق در حالیکه به ساکنان این سوی مرز لطمه وارد می شود، آسیبی به مردم آن طرف مرز وارد نشود.

فاز چهارم) چون ما دسترسی به بانک های اطلاعاتی کشورهای متخاصم نداریم، در صورت آغاز اقدامات مخرب آن ها، گزینه های کمتری را نیز به صورت فی البداهه برای مقابله با آنان خواهیم داشت.

برخی از مخاطرات تحقق رؤیای شوم دشمنان در کودتای بیوتروریسم عبارتند از:

- با آناتومی ژن-بانک حاصل از دزدی اطلاعات بومی و ملی، مهندسی نسل های آینده ایرانیان را در دست گیرند تا از این طریق تعداد متولدین ایرانی را بر اساس معیارهای خاصی تغییر دهند، مثلاً تولدهای دختر یا پسر را به صورت هدفمند تغییر دهند، تولد هایی را کاهش یا افزایش دهند که در نتیجه ضریب هوشی مورد نیاز برای انجام برخی امور را دگرگون نمایند.

- برای کدهای ژنتیکی خاصی مانند نخبگان برنامه ریزی ویژه ای کنند تا به عنوان نمونه فراوانی نخبگان در برخی رشته ها کاهش یابد؛

- پروژه های بیوتروریستی ویژه ای را برای افراد خاص تدوین نمایند تا به عنوان مثال آن ها را به آلرژی ها یا برخی بیماری های ناشناخته یا مهلک مبتلا نمایند؛

- بیماری های ویروسی متعددی را با توجه به آسیب پذیر بودن برخی ژن های کشف شده یا نژاد خاصی در یک ناحیه گسترش دهند. برخی اهداف آن ها در این حوزه عبارتند از تخریب یا تغییر حیات زیستی در یک منطقه یا شهر، شیوع فراوان حشرات یا حیوانات مخرب و ناقل بیماری های واگیردار در یک منطقه، بیماری های نابود کننده دام و طیور، تهدید سیستم غذایی.

- با ارسال اطلاعات تحلیل شده به شرکت های دارویی خود، درمان بیماری هایی را که خود در یک منطقه آن را شیوع داده اند ارائه دهند و در نتیجه برای شرکت های خود که در حوزه درمان و دارو فعالیت می کنند منافع مثبت اقتصادی را به ارمغان آورند. این تنها یک روی سکه است. از سوی دیگر، اگر برای مثال بدانیم استعداد ژنتیکی افراد در یک منطقه چگونه است، می توانیم در خصوص اثرگذاری محصولات و داروهای پیشنهادی به بازار مصرف مناسب تری برای آن جمعیت دسترسی پیدا کنیم.

- تسلیحات نامتعارفی که بتواند با کمترین قدرت نابودی فیزیکی، بیشترین افراد با ژنتیک خاص را متأثر و یا نابود کند بسازند؛

- بیماری های خاص را با استفاده از عوامل طبیعی از قبیل بادها و طوفان ها و بدون اینکه کشوری به عنوان مهاجم شاخته شود، شیوع دهند،

- در برنامه های راهبردی ملی مانند رشد جمعیت و افزایش نرخ باروری اختلال هایی ایجاد نمایند تا مثلاً موجب افزایش تولد های ناقص در منطقه خاصی شوند،

- تغییراتی با هدف خرابکاری ژنتیکی در محصولاتی مانند پسته و زعفران که پس از بسته بندی های مجلل دوباره به بازار داخل ایران باز می گردند اعمال کنند.

با توجه به این مسائل باید گفت علاوه بر نظارت های دقیق اطلاعاتی، امنیتی، علمی و بهداشتی کشور، همانطور که از گذرواژه های صفحات شخصی خود محافظت می کنیم، لازم است مراقب اطلاعات هویت ژنتیک خود نیز بوده و از آن صیانت نماییم.
:: برچسب‌ها:
شورای عالی جبهه ایستادگی برگزار می‌شود
سه‌شنبه ۱۳ امرداد ،۱۳٩٤ ساعت ٤:۳۱ ‎ق.ظ | نوشته ‌شده به دست شرکت فلزیاب ( نظرات )
شورای عالی جبهه ایستادگی در روز چهارشنبه 14 مردادماه با حضور تمامی اعضاء تشکیل جلسه خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، به منظور تصمیم‌گیری در خصوص فعالیت‌های آتی جبهه ایستادگی، شورای عالی این تشکل سیاسی با حضور اعضای حقیقی و حقوقی برگزار می‌شود.

بر پایه این گزارش، شورای عالی جبهه ایستادگی با حضور دبیران کل احزاب عضو شامل «حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی»، «حزب اسلامی ایران زمین»، «حزب آبادگران جوان ایران اسلامی»، «حزب سبز ایران اسلامی» و «حزب نیک اندیشان جوان ایران اسلامی» و شخصیت‌های حقیقی جبهه برگزار خواهد شد..

همچنین در این جلسه اعضای شورای عالی این جبهه میثاق‌نامه از سرگیری فعالیت‌های جبهه را بررسی تصویب و امضا خواهند کرد.

به گزارش فارس، شورای عالی جبهه ایستادگی در روز چهارشنبه 14 مرداد ماه با حضور تمامی اعضاء تشکیل جلسه خواهد شد.:: برچسب‌ها:
شورای عالی جبهه ایستادگی برگزار می‌شود
سه‌شنبه ۱۳ امرداد ،۱۳٩٤ ساعت ٤:۳۱ ‎ق.ظ | نوشته ‌شده به دست شرکت فلزیاب ( نظرات )
شورای عالی جبهه ایستادگی در روز چهارشنبه 14 مردادماه با حضور تمامی اعضاء تشکیل جلسه خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، به منظور تصمیم‌گیری در خصوص فعالیت‌های آتی جبهه ایستادگی، شورای عالی این تشکل سیاسی با حضور اعضای حقیقی و حقوقی برگزار می‌شود.

بر پایه این گزارش، شورای عالی جبهه ایستادگی با حضور دبیران کل احزاب عضو شامل «حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی»، «حزب اسلامی ایران زمین»، «حزب آبادگران جوان ایران اسلامی»، «حزب سبز ایران اسلامی» و «حزب نیک اندیشان جوان ایران اسلامی» و شخصیت‌های حقیقی جبهه برگزار خواهد شد..

همچنین در این جلسه اعضای شورای عالی این جبهه میثاق‌نامه از سرگیری فعالیت‌های جبهه را بررسی تصویب و امضا خواهند کرد.

به گزارش فارس، شورای عالی جبهه ایستادگی در روز چهارشنبه 14 مرداد ماه با حضور تمامی اعضاء تشکیل جلسه خواهد شد.:: برچسب‌ها:
شورای عالی جبهه ایستادگی برگزار می‌شود
سه‌شنبه ۱۳ امرداد ،۱۳٩٤ ساعت ٤:۳۱ ‎ق.ظ | نوشته ‌شده به دست شرکت فلزیاب ( نظرات )
شورای عالی جبهه ایستادگی در روز چهارشنبه 14 مردادماه با حضور تمامی اعضاء تشکیل جلسه خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، به منظور تصمیم‌گیری در خصوص فعالیت‌های آتی جبهه ایستادگی، شورای عالی این تشکل سیاسی با حضور اعضای حقیقی و حقوقی برگزار می‌شود.

بر پایه این گزارش، شورای عالی جبهه ایستادگی با حضور دبیران کل احزاب عضو شامل «حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی»، «حزب اسلامی ایران زمین»، «حزب آبادگران جوان ایران اسلامی»، «حزب سبز ایران اسلامی» و «حزب نیک اندیشان جوان ایران اسلامی» و شخصیت‌های حقیقی جبهه برگزار خواهد شد..

همچنین در این جلسه اعضای شورای عالی این جبهه میثاق‌نامه از سرگیری فعالیت‌های جبهه را بررسی تصویب و امضا خواهند کرد.

به گزارش فارس، شورای عالی جبهه ایستادگی در روز چهارشنبه 14 مرداد ماه با حضور تمامی اعضاء تشکیل جلسه خواهد شد.:: برچسب‌ها:
ظریف: اکنون نوبت اسراییل است
شنبه ۱٠ امرداد ،۱۳٩٤ ساعت ٥:۳۱ ‎ق.ظ | نوشته ‌شده به دست شرکت فلزیاب ( نظرات )
محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان طی یادداشتی با عنوان «ایران توافق هسته ای را امضا کرد، اکنون نوبت اسراییل است» در روزنامه گاردین، خواستار آن شد که جامعه بین المللی به موضوع تسلیحات اتمی رژیم صهیونیستی توجه کند.

به گزارش ایسنا، متن کامل یادداشت ظریف در زیر می آید:

ما و طرف های مذاکراتی مان در ١+۵سرانجام توانستیم برنامه هسته ای ایران را از یک بحران غیرضروری به یک چارچوب همکاری در زمینه استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای و عدم اشاعه و حتی فراتر از آن تبدیل نماییم. همانگونه که من در وین توییت کردم: توافق وین یک سقف نیست، بلکه یک بنیان قوی و مستحکمی استکه ما باید بر آن بنائی بنیان نهیم. برنامه جامع اقدام مشترک – که نام رسمی این توافق است -- موقعیت ایران را به عنوان یک منطقه عاری از سلاح های هسته ای تثبیت نموده است. اینک زمان آن است که این وضعیت را به کل منطقه خاورمیانه تعمیم دهیم.

تلاش ایران برای ممنوع کردن سلاح های کشتارجمعی در مناطق پیرامونی اش، یک تلاش مستمر بوده است. این واقعیت که علی رغم بکارگیری گسترده و مستمر این نوع از سلاح ها از سوی صدام حسین، هیچ گاه اقدامات متقابلی در برابر آن از سوی کشور من انجام نشد، شاهدی بر عمق باور ایران به این آرمان شریف است. با وجودی که ایران در این تلاش خستگی ناپذیر  از حمایت برخی دوستان عرب خود نیز برخوردار بوده است، رژیم اسراییل- بعنوان تنها دارنده برنامه تسلیحات هسته ای در خاورمیانه-  تنها مانع است. اکنون و در سایه توافق تاریخی هسته ای، ما باید به سرعت به این چالش فوری و مستقیم بپردازیم.

یکی از شگفتی های طنزگونه  بی شمار تاریخی این است که کشورهای فاقد سلاح های هسته ای مثل ایران در جهت تثبیت رژیم عدم اشاعه، اقدامات عملی بسیار بیشتری از اقدامات اعلامی کشورهای دارای سلاح های هسته ای، انجام داده اند.  ایران و دیگر کشورهای غیرهسته ای اقداماتی واقعی، صادقانه و عملیاتی زیادی در جهت تثبیت رژیم عدم اشاعه انجام داده اند. همزمان، کشورهایی که برخوردار از این سلاح های ویرانگر هستند،  تلاش کرده اند از وظایف خود برای خلع سلاح خود مطابق مفاد معاهده عدم اشاعه(ان پی تی) و قوانین عرفی بین المللی شانه خالی کنند و حتی به سختی حاضر بوده اند در این رابطه حرفی بزنند.  این تازه به قبل از آن است که کشورهایی که عضو ان پی تی نیستند. بپردازیم  و  یا  رژیمی که دارای سلاح های هسته ای اعلام نشده است و بیشترین ضدیت را با ان پی تی  دارد و مسخره تر آن که همزمان علم مخالفت با توافق را نیز بر دوش دارد.

امروز، در سایه توافق هسته ای، زمان درست - شاید بهترین زمان - فرارسیده است که کشورهای دارای سلاح های هسته ای، با قبول اجرای اقدامات جدی خلع سلاحی این شکاف عمیق را التیام بخشند و رژیم عدم اشاعه را با اقدامات  جدی خلع سلاحی خود تقویت کنند.

اینک زمانی است که این کشورها باید با یک واقعیت حیاتی مواجه شوند: این که ما در یک محیط امنیتی جهانی شده زندگی می کنیم؛  جایی که دیگر نابرابری و عدم تقارن بین کشورهای برخوردار و غیربرخوردار و تحت تاثیر پارادایم های به جا مانده از دوران جنگ سرد، دیگر امکان وجود یا تحمل را ندارند.

برای مدت های طولانی مفهوم دیوانه وار "ویرانی قطعی متقابل"(mad) بعنوان ضامن حفظ ثبات و عدم اشاعه در جهان دیده شده است. با این حال، این موضوع هیچ ریشه ای در حقیقت ندارد. شیوع این نوع دکترین بازدارنده در روابط بین الملل، مهمترین عامل پشت پرده وسوسه برخی کشورها به داشتن سلاح های هسته ای از یک سو و اقدام برخی دیگر از کشورها به افزایش تعداد و توسعه کیفی زرادخانه هسته ای شان است. همه این ها در تناقض آشکار با أهداف خلع سلاحی است که توسط جامعه بین الملل ترسیم گردیده اند.

 ضروری است این پارادایم امنیتی غلط و خطرناک را به یک ترتیبات بهتر، أمن تَر و عادلانه تَر تغییر  دهیم. من صادقانه باور دارم که توافق هسته ای بین کشور من، ایران - بعنوان یک کشور فاقد سلاح های هسته ای- و گروه 1+5 (که تقریبا تمامی کلاهک های هسته ای جهان را کنترل می کنند) ، آن قدر اهمیت نمادین دارد که آغاز این جابجایی پارادایمی را رقم بزند و شروع یک دوره جدید برای رژیم عدم اشاعه را نشان دهد.

در همین ارتباط، یک گام در مسیر درست می تواند شروع مذاکرات برای تدوین یک معاهده امحای تسلیحات هسته ای باشد که با سازوکارهای قوی نظارت و سنجش میزان پایبندی کشورها پشتیبانی شود. در مرحله مقدماتی، می توان با خارج کردن زرادخانه های هسته ای از حالت هشدار و آماده باش(جدا کردن کلاهک ها از ناقل های حمل آنها به منظور کاهش ریسک استفاده)  شروع کرد و در مراحل بعد آن را با خلع سلاح همه کشورهایی که تسلیحات کشتار جمعی دارند، ادامه داد. این پروژه جهانی می تواند با یک حمایت قوی، جهانشمول و صادقانه برای ایجاد یک منطقه عاری از سلاح های کشتار جمعی در خاورمیانه، به یک هدف قابل دسترس تبدیل شود، به شرطی که قدرت های مرتبط سرانجام به این قناعت برسند که این موضوع نه فقط یک آرمان  پسندیده، بلکه یک ضرورت استراتژیک است.

چنین معاهده جدیدی، ان پی تی را برای کشورهای دارای سلاح های هسته ای احیا و بازتعریف می کند؛ و  وظیفه خلع سلاح رژیم های  را که عضو ان پی تی نیستند، ولی به هر حال  از منظر سیاسی، از طریق رژیم بین المللی عدم اشاعه، ا و از منظر حقوقی به دلیل قوانین آمره حقوق بین الملل عرفی مکلف به خلع سلاح هسته ای می باشند،  به یک تعهد قانونی مدون  تبدیل می کند.

ایران، در ظرفیت ملی خود و همینطور به عنوان رئیس کنونی جنبش عدم تعهد آماده است تا فعالانه با جامعه جهانی برای دستیابی به این أهداف همکاری کند و به خوبی آگاه است که در این راه موانع بسیاری از سوی کسانی که نسبت به صلح و دیپلماسی مشکوک هستند، ایجاد خواهد شد. با این حال ما باید همه تلاش خود را برای پافشاری بر اهداف و همراه سازی دیگران بکار بندیم،  همانگونه که در وین این کار را کردیم.
:: برچسب‌ها:
عامل حمله به کنسولگری ایران کشته شد
چهارشنبه ٧ امرداد ،۱۳٩٤ ساعت ٩:۱٦ ‎ب.ظ | نوشته ‌شده به دست شرکت فلزیاب ( نظرات )
رهبر گروه تروریستی لشکر جهنگوی که قاتل صدها شیعه پاکستانی و عامل اصلی حمله تروریستی به کنسولگری ایران است در شهر «مولتان» این کشور کشته شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از «اکسپرس نیوز»، «ملک اسحاق» رهبر گروه تروریستی لشکر جهنگوی که در سال 1996 میلادی از گروه «سپاه صحابه» معروف به «اهل سنت والجماعت» جدا شده بود، در درگیری پلیس با حامیان این گروه در منطقه «مظفرگر» کشته شده است.

بر اساس این گزارش، مقامات پلیس پاکستان اعلام کردند که ملک اسحاق چند روز پیش بازداشت شده بود و برای همکاری با پلیس در مورد دستگیری دیگر تروریست‌ها در حال انتقال از شهر مولتان به مظفرگر بود که حامیان لشکر جهنگوی برای آزادی وی به کاروان پلیس حمله کردند.

پلیس مبارزه با تروریسم پاکستان گفته که ملک اسحاق همراه با دو پسرش «عثمان» و «حق نواز» و 14 نفر دیگر از تروریست‌های حمله کننده در درگیری کشته شدند.

به گفته مقامات پلیس، «غلام رسول» که دست راست رهبر گروه لشکر جهنگوی بود نیز همراه با پسرانش در این درگیری کشته شده است.

گفته می‌شود که تمامی کشته شدگان 25 تا 30 ساله هستند.

پلیس مبارزه با تروریسم پاکستان در این خصوص گفت: حامیان تروریست‌های زندانی موتور سوار بودند.

پلیس مبارزه با تروریسم پاکستان از تروریست‌های کشته 3 بسته پر از مواد منفجره، تعدادی کلاشنیکوف، اسلحه کمری، 400 گلوله و 4 بمب دستی کشف کرد.

ملک اسحاق تروریست معروف پاکستانی در دادگاه خود اعتراف کرده بود که پس از آزادی باز هم شیعیان را خواهد کشت، قاتل صدها شیعه در پاکستان است.

دادگاه عالی پاکستان در دی ماه سال گذشته، با وجود درخواست دولت ایالتی «پنجاب»، هفت نفر از عاملان حمله تروریستی کنسولگری به ایران، از جمله ملک اسحاق رهبر گروه تروریستی «سپاه صحابه» در شهرمولتان را تبرئه کرد.

این دادگاه به ریاست قاضی «آصف کهوسا» با رد درخواست دولت ایالتی پنجاب مبنی بر طولانی شدن زمان حبس ملک اسحاق، اظهار داشت: این اقدام درمورد حمله به کنسولگری ایران در شهر مولتان ممکن است تروریستی باشد اما باید بررسی دقیق‌تری به عمل آید.

این درحالی است که دادگاه عالی «لاهور» پرونده ملک اسحاق را تحت پیگیرد قانونی قرار داده بود اما دادگاه عالی پاکستان در 16اکتبر سال 2000 بدلیل عدم وجود شواهد کافی، وی را تبرئه کرد و دولت ایالتی پنجاب نیز در همان سال درخواست تجدید نظر در این پرونده را ثبت کرد.

با این حال دادگاه عالی پاکستان در دی ماه سال گذشته با رد درخواست دولت ایالتی پنجاب، ملک اسحاق، «نعمت علی»، «قاری شفیق»، «غلام رسول شاه»، «زبیر»، «فراز» و «عبدالحنان» عاملان حمله تروریستی به کنسولگری ایران در شهر مولتان پاکستان را تبرئه کرد.

حمله به کنسولگری ایران در شهر مولتان در 2 فوریه سال 1997 صورت گرفته بود که براثرآن، 8 نفر از جمله «محمد علی رحیمی» سرکنسول ایران شهید شدند.

پیش از این دادگاه «مبارزه با تروریسم» عاملان حمله تروریستی به کنسولگری ایران را 8 بار به مرگ محکوم کرده بود.:: برچسب‌ها:
نماینده جدید رهبر انقلاب در عراق معرفی شد
چهارشنبه ٧ امرداد ،۱۳٩٤ ساعت ۳:٤٥ ‎ق.ظ | نوشته ‌شده به دست شرکت فلزیاب ( نظرات )
هیاتی از سوی دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی جهت معرفی نماینده مقام معظم رهبری در کشور عراق وارد نجف اشرف شدند و با شماری از علما و مراجع تقلید این شهر دیدار و گفت‌وگو کردند.

به گزارش ایلنا، آیت‌الله تسخیری و حجت‌الاسلام والمسلمین محسن قمی نیز از سوی رهبر انقلاب برای معرفی نماینده رهبری حضور داشتند.

این هیات از سوی دفتر مقام معظم رهبری به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین محسن قمی، معاون ارتباطات بین‌الملل دفتر رهبر معظم انقلاب وارد نجف اشرف شد.

در این هیات که به منظور معرفی آیت‌الله سیدمجتبی حسینی به عنوان نماینده حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر فرزانه انقلاب در نجف اشرف به این شهر سفر کردند، جمعی از علما و روحانیون، از جمله آیت‌الله تسخیری، مشاور عالی رهبر انقلاب نیز حضور داشت.

این هیئت، ابتدا با استقبال حجت‌الاسلام والمسلمین احمد احسانی، نماینده بعثه مقام معظم رهبری در نجف اشرف، وارد بعثه رهبری در این شهر شدند و پس از تبیین اهداف و برنامه‌های هیئت توسط حجت‌الاسلام والمسلمین غلامرضا اباذری، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق، به زیارت مرقد شریف امیر مومنان، حضرت علی ابن ابیطالب علیه‌السلام رفتند.

دیدار با حضرت آیت‌الله العظمی فیاض، یکی از مراجع معظم تقلید نجف اشرف از دیگر برنامه‌های شامگاه دوشنبه این هیئت بود.

در این دیدار، ضمن معرفی آیت‌الله حسینی به عنوان نماینده جدید مقام معظم رهبری در عراق توسط آیت‌الله تسخیری، حاضران یاد و خاطره نماینده پیشین رهبر انقلاب، مرحوم آیت‌الله آصفی در نجف اشرف را گرامی داشتند و توفیقات آیت‌الله حسینی، نماینده جدید حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در عراق را از خداوند متعال مسئلت کردند.

آیت‌الله العظمی فیاض در این دیدار، آمادگی حوزه علمیه نجف اشرف برای همکاری با نماینده جدید مقام معظم رهبری را اعلام کرد و گفت: امیدواریم همچنان منش و روش مرحوم آیت‌الله آصفی با مدیریت آیت‌الله حسینی ادامه یابد تا از این طریق، خدمات شایسته‌ای به حوزه علمیه نجف اشرف و محصلین علوم دینی و عموم مردم شریف صورت پذیرد.

آیت‌الله سیدمجتبی حسینی، پیش از این نماینده مقام معظم رهبری در کشور سوریه بود و خدمات شایسته‌ای را در آن منطقه از خود به یادگار گذاشت.

آیت‌الله حاج شیخ محمدمهدی آصفی، بامداد پنجشنبه 14 خرداد و در سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی دار فانی را وداع گفت.
:: برچسب‌ها:
منچستریونایتد و چلسی منفورترین تیم‌های جزیره
سه‌شنبه ٦ امرداد ،۱۳٩٤ ساعت ٧:٥٠ ‎ب.ظ | نوشته ‌شده به دست شرکت فلزیاب ( نظرات )

نتیجه یک نظرسنجی درباره منفورترین تیم‌های جزیره نشان داد خیلی‌ از هواداران فوتبال در بریتانیا علاقه‌ای به شیاطین سرخ ندارند.

به گزارش ایسنا، مرکز داده های آماری بریتانیا از تعطیلی فوتبال استفاده کرده و یک نظرسنجی طراحی کرد تا مشخص کند منفورترین تیم‌های جزیره کدام تیم‌ها هستند. نتایج این نظرسنجی نشان داد منچستریونایتد پرافتخارترین تیم لیگ برتر در صدر منفورترین تیم‌ها قرار دارد و تیم های چلسی و لیورپول در رده های بعدی قرار گرفتند.

sport illustrated نوشت: بیشتر هواداران لیورپول در این نظرسنجی منچستریونایتد و چلسی را تیم‌های منفور خود اعلام کردند و از انتخاب اورتون همشهری خود صرف نظر کردند.

هواداران آرسنال نیز همان گونه که انتظار می‌رفت چلسی را به عنوان تیم منفور خود اعلام کردند و همین انتخاب‌ها تاثیرزیادی در شکل گیری این نظرسنجی داشت.:: برچسب‌ها:
منچستریونایتد و چلسی منفورترین تیم‌های جزیره
سه‌شنبه ٦ امرداد ،۱۳٩٤ ساعت ٧:٥٠ ‎ب.ظ | نوشته ‌شده به دست شرکت فلزیاب ( نظرات )

نتیجه یک نظرسنجی درباره منفورترین تیم‌های جزیره نشان داد خیلی‌ از هواداران فوتبال در بریتانیا علاقه‌ای به شیاطین سرخ ندارند.

به گزارش ایسنا، مرکز داده های آماری بریتانیا از تعطیلی فوتبال استفاده کرده و یک نظرسنجی طراحی کرد تا مشخص کند منفورترین تیم‌های جزیره کدام تیم‌ها هستند. نتایج این نظرسنجی نشان داد منچستریونایتد پرافتخارترین تیم لیگ برتر در صدر منفورترین تیم‌ها قرار دارد و تیم های چلسی و لیورپول در رده های بعدی قرار گرفتند.

sport illustrated نوشت: بیشتر هواداران لیورپول در این نظرسنجی منچستریونایتد و چلسی را تیم‌های منفور خود اعلام کردند و از انتخاب اورتون همشهری خود صرف نظر کردند.

هواداران آرسنال نیز همان گونه که انتظار می‌رفت چلسی را به عنوان تیم منفور خود اعلام کردند و همین انتخاب‌ها تاثیرزیادی در شکل گیری این نظرسنجی داشت.:: برچسب‌ها:
منچستریونایتد و چلسی منفورترین تیم‌های جزیره
سه‌شنبه ٦ امرداد ،۱۳٩٤ ساعت ٧:٥٠ ‎ب.ظ | نوشته ‌شده به دست شرکت فلزیاب ( نظرات )

نتیجه یک نظرسنجی درباره منفورترین تیم‌های جزیره نشان داد خیلی‌ از هواداران فوتبال در بریتانیا علاقه‌ای به شیاطین سرخ ندارند.

به گزارش ایسنا، مرکز داده های آماری بریتانیا از تعطیلی فوتبال استفاده کرده و یک نظرسنجی طراحی کرد تا مشخص کند منفورترین تیم‌های جزیره کدام تیم‌ها هستند. نتایج این نظرسنجی نشان داد منچستریونایتد پرافتخارترین تیم لیگ برتر در صدر منفورترین تیم‌ها قرار دارد و تیم های چلسی و لیورپول در رده های بعدی قرار گرفتند.

sport illustrated نوشت: بیشتر هواداران لیورپول در این نظرسنجی منچستریونایتد و چلسی را تیم‌های منفور خود اعلام کردند و از انتخاب اورتون همشهری خود صرف نظر کردند.

هواداران آرسنال نیز همان گونه که انتظار می‌رفت چلسی را به عنوان تیم منفور خود اعلام کردند و همین انتخاب‌ها تاثیرزیادی در شکل گیری این نظرسنجی داشت.:: برچسب‌ها:
تامین 57 درصد نیاز خودرویی از امارات
شنبه ۳ امرداد ،۱۳٩٤ ساعت ٧:٤٢ ‎ب.ظ | نوشته ‌شده به دست شرکت فلزیاب ( نظرات )

در سه ماهه نخست امسال 259 میلیون و 137 هزار و 378 دلار خودرو و قطعات وابسته از امارات متحده عربی به کشور وارد شده است.

به گزارش خبرنگار تابناک اقتصادی، تنها در سه ماه اول امسال 455 میلیون و 261 هزار و 379 دلار صرف خرید خودرو و قطعات مربوط به آن شده که 17 درصد از این واردات یعنی 76 میلیون و 870 هزار دلار از چین صورت گرفته است.

اما اگر بخواهیم نخستین مبدا واردات خودرو و قطعات آن را در کشور نام ببریم، این جایگاه به امارات با 57 درصد سهم از بازار می‌رسد.

در سه ماهه نخست امسال 259 میلیون و 137 هزار و 378 دلار خودرو و قطعات وابسته از امارات متحده عربی به کشور وارد شده است. این خودروها ماهیتا متعلق به کشورهای مختلف بوده و پس از ورود به امارات به صورت «ری اکسپورت» به ایران وارد شده است.

واردات ایران از آلمان که پیش از تحریم‌ها سهم بالایی از بازار خودروی کشور را داشت نیز در این مدت 4 درصد برآورد شده است. رقم واردات خودرو از آلمان 17 میلیون و 375 هزار و 235 دلار بوده است که به نظر می رسد با هدفگذاری 10 میلیارد دلاری که طی مذاکرات هفته گذشته مقامات ایرانی و آلمانی به دست آمد، سهم خودروی آلمانی در سبد خرید ایران نیز از ارقام فعلی بسیار فراتر رود.

هرچند دو شرکت رنو و پژو پیشتر سهم بالایی در بازار ایران داشته‌اند و رقبای آلمانی کمتر از فرانسوی‌ها به این بازار رخنه کرده بودند اما حضور دو شرکت فولکس و دایلمر در روزهای اخیر و مذاکرات آنها با همتایان ایرانی، نشان از توسعه همکاری های دو کشور در بازار خودرو دارد.

در همین حال، در دوران تحریم حضور فرانسه به مراتب از آلمانی ها در بازار خودروی ایران کمتر شد به طوری که در سه ماهه امسال واردات خودرو و قطعات از فرانسه تنها 0.69 درصد از حجم واردات صورت گرفته را به خود اختصاص داده که رقمی برابر با سه میلیون و 184 هزار و 753 دلار بوده است.

در طول سال‌های تحریم، روابط ایران با کشورهایی مثل عراق، هند و افغانستان در سطح بسیار بالاتری نسبت به پیش از تحریم‌ها برقرار شد اما در زمینه خودرو تنها هند درصد کمی از بازار یعنی حدود 0.68 درصد را سهم‌گیری کرد و افغانستان بدون صادرات و عراق با 26 هزار و 291 دلار سهم بسیار اندکی را از این بازار به دست آورد.

این نکته را نیز باید اضافه کرد واردات خودرو و قطعات آن از اتریش که به تازگی پذیرای هیات اقتصادی ایرانی شده، نیز در مدت مورد اشاره صفر بوده است.

متن آهنگ جاذبه زانیار
:: برچسب‌ها: